Otrzyjcie już łzy płaczący

Otrzyjcie już łzy płaczący

Print Friendly, PDF & Email

tekst: Siedlecki
melodia: Siedlecki

  1. Otrzyjcie już łzy, płaczący, żale z serca wyzujcie. – Wszyscy w Chrystusa wierzący weselcie się, radujcie,– bo zmartwychwstał samowładnie, jak przepowiedział dokładnie.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!
  2. Darmo kamień wagi wielkiej Żydzi na grób wtoczyli,– darmo dla pewności wszelkiej zbrojnej straży użyli.– Na nic straż, pieczęć i skała nad grobem Pana się zdała.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!
  3. Bóg Wszechmocny, Bóg natury, wyższy nad wszystkie twory,– wstaje z grobu, kruszy mury, nie zna żadnej zapory.– Zdjęta trwogą straż upada i prawie sobą nie włada.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!
  4. Salome i dwie Maryje w grobie czasu rannego – słyszały głos: „Pan wasz żyje, tu tylko odzież Jego.– Idźcie i to wszystko, coście widziały, uczniom ogłoście”.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!
  5. Także Pan i Magdalenie żywy widzieć się daje,– która słodkie to widzenie głośno wszędzie wyznaje: „Jezus zmartwychwstał prawdziwie, który cierpiał był zelżywie”.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!
  6. Do Emaus dwaj uczniowie idący, smutni srodze,– zatopieni z Nim w rozmowie, nie poznali Go w drodze,– aż gdy chleb im błogosławił, i zadumanych zostawił.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!
  7. Bądźmy przeto zapewnieni, że choć wszyscy pomrzemy – z grobu kiedyś obudzeni, także zmartwychwstaniemy.– I że potem już bezpiecznie, z Bogiem żyć będziemy wiecznie.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!
  8. Że Chrystus spod mocy czarta plemię dobył Adama,– i przez Zbawcę nam otwarta stoi do nieba brama,– przez którą z otchłań ciemności zawiódł rzesze do jasności.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!
  9. Jezu Chryste, dobry Panie! Ciebie kornie prosimy: Niech przez Twoje zmartwychwstanie, gdy i my powstaniemy,– z wybranymi Twymi w niebie wiecznie oglądamy Ciebie.– Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: Alleluja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *