Życie jesteś chwilą

Życie jesteś chwilą

Print Friendly, PDF & Email

tekst: Teresa od Dzieciątka Jezus
melodia: Paweł Bębenek

  1. Życie jesteś chwilą, życie tyś mym snem, – życie tyś dniem krótkim przemijasz jak cień. – Boże, tu na ziemi, aby kochać Cię, – mam ten jeden dzień.
  2. Kocham Ciebie Jezu. do Twych stukam drzwi, – na ten dzień króciutki życie moje zmień. – Króluj w moim sercu, uśmiech Twój daj mi – choć na jeden dzień.
  3. Czy to ważne, Panie, jakie przyjdą dnie, – o pomyślne jutro nie śmiem błagać Cię. – Daj mi serce czyste, w cieniu swym skryj mnie – choć na jeden dzień.
  4. Żywy Chlebie z nieba, Boska Eucharystio, – Tajemnico duszy, co rodzisz Miłość w niej, – przyjdź do mego serca, Jezu. biała Hostio, – choć na jeden dzień.
  5. Przy Twym Boskim Sercu już nie lękam się – strzał nieprzyjaciela i wspomnień mych złych. – Podaruj mi, Jezu. miejsce w sercu Twym – choć na jeden dzień.
  6. Mario Nieskalana, o słodka ma Gwiazdo, – Twoim światłem Jezus, jednoczysz mnie z Nim. – Pozwól mi się ukryć pod Twoim welonem, – choć na jeden dzień.
  7. Chcę widzieć Jezusa bez zasłon, bez mgły, – jednakże już teraz jestem blisko Niego. – Przemiłe Oblicze nie skryje się już – na ten jeden dzień.
  8. Szybko stąd odejdę, aby chwalić Cię – i dniem bez zachodu z Tobą cieszyć się. – Śpiewać będę Tobie przy lirze Aniołów – cały wieczny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *